Jak fotografować architekturę?

Wydaje się oczywistym, iż najłatwiej jest fotografować architekturę. Z czego to wynika? Głównie z faktu, iż budynki są nieruchome. Nic bardziej mylnego. Tylko dobry fotograf idealnie uchwyci dany budynek. Dlaczego? Każda budowla charakteryzuje się czymś innym.

Aby zrobić dobre zdjęcie nie wystarczy widzieć, należy również wiedzieć. Chodzi tu o historię danego miejsca. Kluczowe są również elementy, który charakteryzują dany obiekt. Co innego będzie ważne przy zdjęciu budowli gotyckiej, a co innego przy romańskiej. Inaczej należy podejść do zdjęcia miejsca kultu, a inaczej do budynku świeckiego. Wydawać by się mogło, że takie elementy stanowią tylko dodatkowe informacje. W rzeczywistości jest inaczej.

budynek

Gdy fotograf nie wie z czym ma do czynienia, w jaki sposób ma zrobić dobre zdjęcie? Inaczej dany budynek będzie wyglądał również o różnej porze dnia, czy roku. Być może ważne będzie sfotografowanie danego miejsca latem lub zimą? Skąd zatem wiedzieć kiedy i jak fotografować architekturę? Najpierw zalecane jest przygotowanie się. Wiele informacji jest ogólnodostępnych. Wystarczy poszukać!

Grafika: Dosp84 (Praca własna)

Żadnych Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *