Jakie są zalety oraz wady wideofilmowania?

Wesele i jego organizacja to szeroko pojęty temat, który jednocześnie jest niezwykle ciekawy i niejednokrotnie wywołuje wiele sporów, zwłaszcza między pokoleniami. To, jak młodzi ludzie widzą wesele i to jak wyobrażają je sobie ich rodzice to dwie zupełnie niepowiązane kwestie. W efekcie podczas całej organizacji, jak i samego wydarzenia dochodzi do wielu spięć. Jednym z punktów spornych jest jak zwykle lista gości, kolejny menu, rodzaj muzyki, a coraz częściej również kwestia zaangażowania kamerzysty.

Jak obecnie wygląda wideofilmowanie?

Kiedyś filmowanie wesel było rzadkością, ale od początku lat 90 stało się standardem. Uwiecznienie ślubu i wesela na kamerze było czymś oczywistym. Nawet dla osób, które nie miały kamery na ślubie, wideofilmowanie stało się nieodzownym elementem ślubów. Nie można też zapomnieć o tym, że film miał być nie tylko pamiątką, ale również sposobem na podkreślenie swojego statusu, gdyż takie usługi nie należały do najtańszych. Z czasem stały się standardem. W zasadzie ślub i wesele nie mogło istnieć bez kamerzysty. Wiadomo jednak, że nasze podejście z czasem zaczyna się zmieniać, mamy nieco inne poglądy niż poprzednie pokolenia, patrzymy na świat przez nieco inny pryzmat. Warto do wideofilmowania zatrudnić profesjonalnego kamerzystę z dużym doświadczeniem – jego praca przełoży się na dobre efekty. My polecamy wykorzystać pracę wideofilmowanie Marvid – jest to sprawdzony fachowiec z Krakowa.

Trudno jest oceniać, czy zatrudnienie kamerzysty to dobre, czy złe posunięcie, bo każdy ma na to nieco inny pogląd. Warto jednak przyjrzeć się wadom i zaletom takiego rozwiązania.

Film to niewątpliwie pamiątka na całe życie, dzięki któremu 20 lat po ślubie możemy cofnąć się w czasie, powspominać bliskich, których już może z nami nie być. Oczywiście fotografia zapewnia nam taką samą dawkę wspomnień, ale wiele osób zauważa, że fotografia się nie rusza i nie pozwala na uwiecznienie głosu danej osoby. Poza tym fotografia uwiecznia chwile, a nie całe wydarzenia. Trzeba tutaj jednak zauważyć, że wiele osób wolałoby jednak, aby ich zachowania, zwłaszcza pod wpływem procentów, nie zostały uwiecznione.

Wideofilmowanie

Nowoczesne formy wideofilmowania

Fakt, że fotografia nie potrafi uchwycić słów wypowiedzianych przez kogoś bliskiego sprawia, że wciąż pozostajemy przy filmowaniu takich wydarzeń jak ślub, ale coraz częściej odchodzimy od tradycyjnej formy filmowania, a chodzi tutaj o długometrażowe filmy uwieczniające całą ceremonię, jej przygotowywanie, a następnie wielogodzinne zabawy. Tak długi film bywa męczący i niechętnie oglądany przez gości obecnych na ceremonii, jak i same osoby będące w centrum uwagi. Zdecydowanie częściej stawiamy na krótkie, bardziej amatorskie formy, a chodzi tutaj również oto, że taka forma nie wiąże się z wielogodzinnym nagrywaniem ślubu i wesela. Ważnym aspektem jest tutaj fakt, że w czasie takich ceremonii wszelkie próby uwieczniania naszego zachowania są dość krepujące. Nawet Para Młoda ma problem z tym, jak powinna zachować się przed kamerami. W rzeczywistości nie jest to wcale takie proste, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tego typu kwestiach. Każdy chce dobrze wypaść na filmie, który ma być pamiątką na całe życie, a więc wymusza nienaturalne zachowania, przez co cały film wypada naprawdę bardzo kiepsko.