pt.. kw. 26th, 2024
kurs fotograficzny

Robienie zdjęć stało się bardzo popularne. Dzięki nowoczesnym telefonom mamy stały dostęp do zdjęć w całkiem niezłej, jakości. Często fotografia okazjonalna zamienia się w hobby. Kupujemy bardziej profesjonalny aparat i ruszamy w teren.

Zdjęcia nie zawsze jednak wychodzą tak jakbyśmy chcieli. Są zbyt jasne lub zbyt ciemne. W takiej sytuacji warto zapisać się na kurs fotografii. Dowiemy się tam wielu ciekawych rzeczy. Aparat przestanie nie będzie miał przed nami tajemnic. Warsztaty fotograficzne to ciekawa opcja dla amatorów, ale też profesjonalistów.

Opanować podstawy

Kurs dla początkujących obejmuje wiele ważnych zagadnień. Przede wszystkim wykłady są połączone z praktyczną obsługą aparatu. Nauczymy się jego właściwej obsługi. Będziemy wiedzieć jak działa przesłona i obiektyw. Dowiemy się jak ustawiać balans bieli czy szybkość naświetlania. Te parametry są bardzo ważne dla robienia dobrych zdjęć. Same parametry to nie wszystko, musimy nauczyć się jak szukać inspiracji do zdjęć.

Jeżeli już wiemy, co fotografować, kolejnym krokiem jest stworzenie odpowiedniej kompozycji. Odbiorcy naszej twórczości muszą wiedzieć, co chcieliśmy przekazać. Na kursie dowiemy się jak to osiągnąć. Wyjaśnione zostaną takie zagadnienia jak mocne punkty, centralny kadr, dynamika i statyka.

Ważny też jest dobór światła w plenerze. Jaka pogoda pozwala na robienie zdjęć spokojnych lub wesołych.

Często w kursach podstawowych występuje nauka fotografii portretowej. To bardzo praktyczna umiejętność. Nauczymy się robić atrakcyjne portrety.

Kolejne zagadnienia

Elementem fotografii jest też obróbka zdjęć. Na kursie występuje również blok poświęcony temu właśnie zagadnieniu. Najpopularniejszym programem do tego typu zadań jest Photoshop. Nauczymy się jego obsługi.

Do tego dochodzi też nauka używania lampy błyskowej. Dowiemy się jak wykorzystywać ją w pomieszczeniu i plenerze.

kurs fotograficznyKursy dla zaawansowanych rozszerzają wszystkie podane przykłady. Po nich możemy robić zdjęcia zawodowo. Jeżeli nie, nasze zdjęcia będą dorównywać tym robionym przez zawodowców. Tu też poruszane są zagadnienia związane z różnymi rodzajami fotografii, nie tylko studyjna czy plenerowa, ale też:

  • Fotografia modowa,
  • Fotografia architektury i krajobrazów,
  • Fotografia reklamowa, itp.

Bardzo przydatna jest nauka obsługi ciemni oraz analogowych sposobów fotografowania. Zdjęcia studyjne to też obsługa wszystkich niezbędnych urządzeń takich jak lampy, generatory czy światłomierze.

Powyższe przykłady pokazują jak duży jest zakres wiedzy do przyswojenia.

Przydatna wiedza

Jeżeli fotografia interesuje nas bardziej niż tylko okazjonalne zdjęcia, warto dowiedzieć się o niej więcej. Nowoczesny aparat kryje w sobie wiele możliwości. Poznanie ich decyduje, o jakości zdjęć. Nauczenie się jego obsługi jest jednym z elementów kursu fotograficznego. Podobnie jak kompozycja zdjęć czy ich obróbka. Warto, więc skorzystać z tej wiedzy i podnieść swoje umiejętności, jeżeli już chcemy inwestować w swój rozwój wybierzmy ofertę kursów prowadzonych przez doświadczonyh i cenionych fotografów, np. ciekawa propozycja kursu dla fotografów ślubnych.